Wczasy rehabilitacyjneWCZASY REHABILITACYJNE

Terminy w 2017 r.

Turnusy rehabilitacyjne będą w okresach 10-14 dniowych wg życzenia i potrzeb zdrowotnych osoby zainteresowanej.

Usługi w zakresie zabiegów fizjoterapeutycznych

Na mocy Porozumienia o współpracy partnerskiej pomiędzy Śląskim Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobieganiu Niepełnosprawności w Ustroniu a Przedsiębiorstwem Wielobranżowym ” Kolor” Dudzik Danuta – Willa Kolor w Ustroniu, od drugiego kwartału 2017 roku „WILLA KOLOR” w Ustroniu przedstawia bogatą ofertę zabiegów rehabilitacyjnych w/w Centrum- jest ono krajowym liderem z ponad 40- letnim doświadczeniem w zakresie reumatologii oraz rehabilitacji. Pensjonariusze Wilii Kolor będą mieć w tym Centrum zapewnioną kompleksową opiekę od diagnostyki przez profilaktykę, leczenie oraz rehabilitację.

Koszty zabiegów fizjoterapeutycznych w Centrum mają atrakcyjną ofertę cenową dla pensjonariuszy Willi Kolor.

Zapraszamy do korzystania z atrakcyjnych warunków turnusów rehabilitacyjnych.

Koszt pobytu – turnus 10 dniowy.

1 . Pokój 2 os. z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) 1 doba 155zł/ osobo- doba + koszty zabiegów

2. Pokój 1 os. z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) 1 doba 200zł + koszty zabiegów

Koszt pobytu – turnus 14 dniowy.

 1. Pokój 2 os. z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) 1 doba 145zł/ osobo- doba + koszty zabiegów.
2. Pokój 1 os. z pełnym wyżywieniem (śniadanie, obiad, kolacja) 1 doba 190zł + koszty zabiegów.
Krótka charakterystyka zabiegów

GIMNASTYKA – na przyrządach jak również w basenie jest podstawą rehabilitacji leczniczej.
Aktywność fizyczna rozwija i usprawnia narząd ruchu. Ćwiczenia wpływają na kształtowanie
powierzchni stawowych , elastyczność i sprężystość torebek stawowych oraz więzadeł, co ma
istotne znaczenie w utrzymaniu pełnego zakresu ruchu w stawach.

ELEKTROTERAPIA– dziedzina fizykoterapii zajmująca się leczeniem objawowych schorzeń układu ruchu za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych stałych lub zmiennych . Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych. Wśród zabiegów wykorzystujących działanie prądów na organizm możemy wymienić:

 •  DIADYNAMIK – Prądy diadynamiczne uzyskuje się poprzez nałożenie na prąd stały prądu zmiennego mają działanie przeciwbólowe, przekrwienie, zmniejszające napięcie mięśniowe.
 • PRĄDY TENS– to metoda z zastosowaniem prądów impulsowych o kształcie prostokątnym lub trójkątnym w celu pobudzenia włókien czuciowych. Zabieg stosuje się głównie w przewlekłej terapii przeciwbólowej oraz do stymulacji mięśni. W niektórych przypadkach z powodzeniem można nimi zastąpić lub ograniczyć przyjmowanie leków przeciwbólowych. Prądy TENS wywołują wyraźne impulsy czuciowe, które hamują docieranie do mózgu impulsów bólowych z tego samego miejsca. Dodatkowo wywołują wydzielanie endorfin (hormonu szczęścia), które wykazują działania przeciwbólowe.
 • PRĄDY INTERFERENCYJNE– są to prądy średniej częstotliwości, przyjemne w odczuciu dla pacjenta. Wybór częstotliwości związany jest z zamierzonym działaniem terapeutycznym. Powoduje stymulację mięśni poprawę ich funkcji, zmniejsza napięcie mięśniowe, posiada działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne.
 • PRĄD TRABERTA – jest to prąd impulsowy, prostokątny o niezmiennych parametrach, stosowany w terapii zespołów bólowych kręgosłupa. Prąd ten ma dwa rodzaje oddziaływania: przeciwbólowe przekrwienie. Prąd Traberta powoduje przyjemne drżenie mięśni.
 • ULTRADŹWIĘKI – są falami akustycznymi, które wywierają na organizm człowieka działanie mechaniczne powodując mikromasaż tkanek wywołując efekty przeciwbólowe i przeciwzapalne , zmniejszając napięcie mięśni, rozszerzając naczynia krwionośne, przyspieszają przepływ limfy, zwiększają przemian materii, zwiększają rozciągliwość tkanki łącznej w bliznach. Stosowane są w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa i stawów, entezopatiach, ostrogach piętowych, nerwobólach, bliznach przykurczach Dupuytrena. Ultradźwięki mogą służyć do wprowadzenia do organizmu leków (zabieg taki to fonoforeza).
 • JONOFOREZA– polega na wprowadzeniu do tkanek zjonizowanych form leku za pomocą sił pola elektrycznego. Efekt zależny od rodzaju użytego leku- przeciwbólowy, przeciwzapalny lub rozluźniający.
 • MAGNETOTERAPIA– w zabiegu wykorzystywane jest działanie pola magnetycznego niskiej częstotliwości które przenikają przez tkanki pobudza oddychanie komórkowe i stymulacje miejscową regenerację zwiększając tym samym odporność organizmu oraz poprawę ukrwienia. Wywołuje efekty przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne. Pole magnetyczne ma zastosowanie w opóźnionym zroście kostnym, trudno gojących się ranach, urazach narządu ruchu, chorobach stawów kończyn i kręgosłupa, osteoporozie, nerwobólach, chorobach naczyń obwodowych oraz w wybranych chorobach narządów wewnętrznych.
 • LASEROTERAPIA– zwiększa zaopatrzenie tkanek w tlen, usprawnia procesy metaboliczne, wpływa na czynność komórek nerwowych, przyspiesza proces gojenia ran i owrzodzeń oraz zrost kości po złamaniach. Działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Ma zastosowanie w chorobach kości, stawów, mięśni, nerwobólach.
 • KRIOTERAPIA– zabieg wykonywany miejscowo, przez nadmuchiwanie pojedynczych stawów lub innych wskazanych powierzchni ciała parami ciekłego azotu, który przechodzi w postać gazową w temperaturze -160 C. Uzyskane w trakcie zabiegu miejscowe obniżenie temperatury tkanek wywołuje efekty przeciwbólowe ,przeciwzapalne  i przeciwobrzękowe, poprawia siłę mięśni, obniża spastycznie wzmożone napięcie mięśni, ułatwia zwiększenie zakresu  ruchów w stawach, intensyfikuje efekty prowadzonych ćwiczeń leczniczych
 • BIOPTRON– jest urządzeniem stosowanym do terapii światłem spolaryzowanym. Zabiegi z wykorzystaniem tej techniki mają działanie przeciwbólowe, przyspieszają proces regeneracji komórek, przyspieszają gojenie się ran i owrzodzeń, łagodzą objawy stanów zapalnych i infekcji. Terapia znajduje zastosowanie jako leczenie wspomagające w wielu przewlekłych procesach chorobowych oraz leczeniu niektórych chorób w okresie wczesnym zwłaszcza stanów pourazowych i pooperacyjnych.
 • OKŁADY CIEPLNE  FANGO– okład z mieszaniny związków organicznych i składników mineralnych o bardzo dobrych właściwościach cieplnych. Przyjemne ciepło powoduje zmniejszenie napięcia mięśniowego, a wraz z tym złagodzenie dolegliwości bólowych.
 • KĄPIEL  PEREŁKOWA– wykonuje się w specjalnej wannie, do której do doprowadzane jest powietrze. Masowanie zanurzonego ciała odbywa się dzięki pęcherzykom powietrza wydobywanym z dysz i zapewnia przyjemne odczucie relaksu.
 • KAPIELE WIROWE– stosuje się na kończyny górne i dolne. Wirująca ciepła woda powoduje łagodne masowanie kończyn, działa przeciwobrzękowo, rozluźniająco na mięsnie i pobudza krążenie w naczyniach obwodowych.
 • KĄPIEL KWASOWĘGLOWA– zabieg z wykorzystaniem wody ze zwiększoną zawartością dwutlenku węgla, który ulega wchłanianiu przez skórę i układ oddechowy. Dwutlenek węgla powoduje zmniejszenie odczucia temperatury wody i poprawę komfortu podczas zabiegu. Efektem kąpieli jest obniżenie ciśnienia tętniczego, uspokojenie i relaks.
 • KĄPIEL BOROWINOWA– to zabieg, podczas którego ciało poddawane jest powolnemu, stopniowemu przegrzaniu. Głównym zadaniem kąpieli borowinowej w odnowie biologicznej i rehabilitacji jest przegrzanie tkanek, prowadzące do ich lepszego dotlenienia i odżywienia, a także przyśpieszenie przemiany materii. Borowina jest szczególnie wskazana w leczeniu schorzeń narządu ruchu. Daje efekt zmniejszenia bólu, poprawa sprawności, rozluźnienie mięśni.
 • KĄPIEL SOLANKOWA– wykonywana jest na bazie soli bocheńskiej jodowo-bromowej. Wywierają działanie przegrzewające. Powstający na skórze „płaszcz solny”  dostarcza długotrwałych bodźców osmotycznych, działa antyseptycznie i wspomaga leczenie chorób skóry. Kąpiele solankowe są wskazane w leczeniu schorzeń reumatycznych, w chorobach
 • przemiany materii.
 • MASAŻ PNEUMATYCZNY– boa- oddziałuje na organizm pacjenta poprzez pobudzenie układu krwionośnego i limfatycznego, co powoduje wzmożone zasilanie organów w tlen i substancje odżywcze. Jest stosowany w leczeniu niewydolności limfatycznej, obrzęków kończyn dolnych o różnym pochodzeniu.
 • FALA UDERZENIOWA– dociera do ogniska bólowego stopniowo je wygaszając. Pozytywne skutki związane z redukcją bólu lub całkowitym jego ustąpieniem odczuwalne są już po 1-2 zabiegach. Czas zabiegu to 5-10 min. Zabieg polecany jest osobom borykającym się zm.in. zapaleniem powięzi podeszwy, ostrogą piętową, bólem ścięgna Achillesa, łokciem golfisty, zespołem przeciążenia mięśni piszczelowych, zespołem bolesnego barku, kolanem skoczka

 

 

CENNIK ZABIEGÓW REHABILITACYJNYCH
KINEZYTERAPIA
Rodzaj zabiegu                               Czas trwania               Cena jednego zabiegu
 • 1.  Gimnastyka indywidualna- ćwiczenia      do 30 min                            15,00
 •       na przyrządach
 • 2 .Gimnastyka zbiorowa                                  do 30 min                              10,00
 • FIZYKOTERAPIA
 •                Rodzaj zabiegu 
 •                            
 • 1. Diadynamik                                                  ok.10 min                                 10,00
 • 2. Prądy Tens                                                    ok.10 min                                10,00
 • 3. Prądy interferencyjne                                 ok.10 min                               10,00
 • 4. Prąd Traberta                                               ok.10 min                                10,00
 • 5. Elektrostymulacja                                        ok.10 min                                10,00
 • 6. Ultradźwięki                                                  ok 5 min                                  12,00
 • 7. Magnetoterapia                                           ok.10 min                                12,00
 • 8. Diatermia krótkofalowa                              ok.10 min                              10,00
 • 9. Krioterapia (1 punkt)                                     –                                                6,00
 • 10. Laser ( 1punkt)                                           ok 5 min                                   12,00
 • 11. Bioptron ( 1 punkt)                                    ok.10 min                                10,00
 • 12. Masaż BOA                                                 ok.15 min                                 15,00
 • 13. Jontoforeza                                                 ok.10 min                                10,00
 • BALNEOTERAPIA 
 •                 Rodzaj zabiegu                              
 • 1. Kąpiel borowinowa                                      ok.15 min                               20,00
 • 2. Kąpiel solankowa                                         ok.15 min                               20,00
 • 3. Kąpiel kwasowęglowa                                 ok.15 min                               20,00
 • 4. Kąpiel perełkowa                                          ok.15 min                              20,00
 • 5. Okłady cieplne FANGO ( 1 okolica)            ok.15 min                              15,00
 • HYDROTERAPIA     
 •                  Rodzaj zabiegu       
 • 1. Wielostrumieniowy masaż podwodny    ok.15 min                                 25,00
 • 2. Masaż podwodny                                        ok.15 min                                25,00
 • 3. Kąpiel wirowa (kończyn górnych)             ok.15 min                                12,00
 • 4. Kąpiel wirowa ( kończyn dolnych)            ok.15 min                                15,00
 • 5. Basen  ( ćwiczenia grupowe)                     ok.30 min                                15,00

 

Ważne informacje:

pierwszy dzień:
 • zakwaterowanie w godz. 14:00
 • pierwsza usługa – obiad, napięcia mięśniowe
ostatni dzień:
 • wyjazd do godz. 11:00,
 • ostatnia usługa – śniadanie,

W dniu przyjazdu uczestnik otrzymuje dokładny plan pobytu oraz dodatkowe materiały.

Rezerwacja:

e-mail: recepcja@willakolor.pl,

tel. 785 510 902 lub tel. 33 854 56 19

 • przy rezerwacji konieczna wpłata zaliczki w kwocie 300zł,
 • Turnusy przebiegają w ścisłej współpracy z wysoko wykwalifikowaną kadrą fizjoterapeutów, poprzez doradztwo w tym zakresie.

Zapraszamy do współpracy.

Gwarantujemy miłą, fachową i dyskretną obsługę!

Jeśli myślisz, ze możesz, to możesz.

Jeśli myślisz, ze nie możesz, to nie możesz.

W każdym przypadku masz rację.

Henry Ford